НОВЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПІДПРИЄМЦІВ ПРИ ТПП УКРАЇНИ КОНСОЛІДУЄ ЗУСИЛЛЯ БІЗНЕСУ НА БЛАГО РОЗВИТКУ АВІАГАЛУЗІ

Автор  , Опубліковано в ЗМІ про нас

Першим питанням, яке розглянув Авіаційний комітет, створений згідно з рішенням Президії ТПП України у липні 2016 року, стала Державна цільова програма розвитку аеропортів до 2023 року. На думку членів комітету, вона потребує системного доопрацювання з урахуванням потреб ринку. Необхідні інвестиції та державно-приватне партнерство, а не тільки бюджетне фінансування; врахування всіх наявних регіональних аеропортів; послідовність, прозорість і прогнозованість державних пріоритетів; використання досвіду ЄС щодо регулювання аеропортів тощо.

«Вітчизняна авіаційна галузь потроху «розправляє крила». Авіакомпанії констатують зростання пасажиропотоку, виголошуються амбітні плани щодо відкриття нових маршрутів. Але питань, які потребують вирішення, ще чимало. Впевнений, новоствореному комітету вдасться налагодити дієвий діалог влади та бізнесу щодо вирішення актуальних проблем галузі, її вдосконалення, лобіювання українських виробників на міжнародних ринках», - зазначив президент ТПП України Геннадій Чижиков, вітаючи членів комітету.

Щоб український ринок став цікавим іноземним компаніям, необхідно зробити лише кілька кроків: відкрити небо; зняти будь-які обмеження не тільки з ЄС, а й з іншими країнами, до яких є попит; підписати угоду про безвізовий режим із ЄС, адже наразі це основний ринок перевезень; створити державну програму розвитку аеропортів, за якою можна буде впровадити прозорі знижки в обслуговуванні повітряних суден і пасажирів для всіх нових перевізників.

Серед основних проблем реалізації програми - невизначеність стратегії стимулювання ринку авіаперевезень, відсутність сегментації аеропортів за призначенням і пріоритетами та фахового аудиту системності та переваг модернізації інфраструктури, орієнтація на прогнози досліджень 2007-2008 років.

Що ж стосується фінансування - тут немає системності за актуальністю, цілями, реальними джерелами та механізмами їх залучення.

«В основу стратегії розвитку авіації має бути закладено аналіз потенціалу всіх регіонів України. Відсутність чіткої стратегії, імпульсивні гасла лише шкодять ринку та збивають із пантелику інших інвесторів», - сказав новообраний голова комітету Євген Дихне.

На думку учасників засідання, доцільно запровадити поетапну лібералізацію всіх міжнародних ринків, проходження міжнародних аудитів IKAO, FAA, EASA та координацію з туристичною галуззю України, а також системно вводити авіаційні стандарти ЄС і поглиблювати співпрацю з EASA.

 

ДЖЕРЕЛО