КОМІТЕТ ПРИ ТПП УКРАЇНИ РОЗРОБИВ ПРОЕКТ АВІАЦІЙНИХ ПРАВИЛ

Автор  , Опубліковано в ЗМІ про нас
http://www.ucci.org.ua/ http://www.ucci.org.ua/

Авіаційній галузі потрібні правила доступу на ринок наземного обслуговування. До цього часу в Україні немає нормативного документа, що регулює дане питання. Результатом пасивності нашого регулятора стали численні конфлікти і зловживання, дискримінація та спотворення конкуренції. Авіаційний комітет при ТПП України взяв на себе ініціативу зблизити позиції і допомогти регулятору створити якісний документ, що справедливо збалансує інтереси всіх суб'єктів ринку. На думку членів комітету, він є відображенням консолідованої думки основних гравців галузі і повинен бути прийнятий регулятором за основу.

«Проект авіаційних правил, який розробив авіаційний комітет при ТПП, грунтується на принципах, перевірених європейським досвідом. Серед них - поступове відкриття ринків, прозора процедура доступу на ринок, гарантоване право на використання централізованої інфраструктури, бар'єри проти монополізації ринку перевезень», - зазначив голова комітету Євгеній Дихне.

Документ передбачає відділення наземного обслуговування від іншої діяльності аеропорту, прозорий механізм введення обмежень на роботу в аеропортах, конкурсну процедуру відбору хендлерів, участь комітету авіаперевізників у регулюванні наземного обслуговування, справедливий розподіл голосів у комітеті авіаперевізників тощо. Він є не компіляцією декларативних норм, а працюючими правилами, що відповідають потребам галузі.

Нагадаємо, в Європейському Союзі вже двадцять років діє Директива Ради ЄС N 96/67 про доступ на ринок послуг наземного обслуговування в аеропортах. Ще у вересні 2015 року Антимонопольний комітет зобов'язав Державіаслужбу розробити відповідні правила, базуючись на європейському досвіді. На жаль, проект, підготовлений регулятором, не відображає базові принципи, закладені в директиві ЄС і, вже традиційно, не враховує пропозиції основних стейкхолдерів. 14 грудня 2016 року Антимонопольний комітет повторно зобов'язав Державіаслужбу розробити правила.

З правилами більш детально можна ознайомитися тут .

Пропозиції та зауваження приймаються секретарем комітету Юлією Красовською,e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

ДЖЕРЕЛО